Categories
Uncategorized

“U mbush kupa”/ Berisha del me thirrjen e fortë për qytetarët, çfarë pritet të ndodhë

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka thirrur sot një protestë. Me anë të njoftimi në rrjete sociale, Berisha flet për një protestë të fuqishme ne lidhje me rastin e Lear Kurtit.

Protesta është thirrur për në orën 18.00 tek Ministria e Brendshme me moton “U mbush kupa”.

“Sot, në ora 18:00, protestë e fuqishme për vdekjen me dhunë të të riut, Lear Kurtit nga policë banditë të droguar të Ramës-Çuçit, dhe vr jen e tij për së dyti nga krimineli i tyre me uniformë, Ardi Veliu”, njofton Berisha në rrjetet sociale.

Një ditë më parë familja e Lear Kurtit i ka kërkuar politikës që të qëndrojë larg nga familja e tyre dhe nëse duan të shkojnë për ngushëllime, të shkojnë pa kamera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *