Categories
Uncategorized

Verë apo vjeshtë? Si parashikohet moti për javën e ardhshme

Rrymat e ngrohta dhe të qëndrueshme, do të jenë prezentë edhe në javën e ardhshme.

Këto, do të sjellin temperatura si në figurë. Parashikohen orë me diell e hera herës vranësira të larta transparente.

Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e jugperëndimi.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *