Categories
Uncategorized

Analisti i njohur plas “bombën”: Grupi Alibeaj do të bëjë parti të re! Kanë nisur…

Neritan Sejamini thotë se deputetë të grupit Alibeaj, do të krijojnë një parti të re politike. Ndërsa, Enton Abilekaj shton se brenda këtij grupimi kanë nisur konfliktet.

Deklaratat në “Të Paekspozuarit”:

Neritan Sejamini: Grupi Alibeaj do të bëjnë parti. 4-5 prej tyre jam i bindur që do të bëjnë parti. Janë të fryrë nga disa ambasadorë, që janë të mirë, etj. Por ata kanë një problem, kanë kauzë vetëm të shajnë Berishën. Nuk shkohet në zgjedhje duke thënë më votoni mua se jam kundër Berishës.

Enton Abilekaj: Këta kanë filluar konfliktet edhe mes njëri tjetrit. Pamë Kapllanin në Berat.
Ka dy grupime, Basha që do të bëjë parti të re dhe Alibeaj që mendon se ka vulën.
Partia e Lirisë mbetet e domosdoshme për PD-në, për zgjedhjet. Sepse nëse një vendim gjykate ja jep Alibeajt, Berisha ka vetëm një mundësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *