Categories
Uncategorized

Del emri i kandidatit të përbashkët për Tiranën/ Meta-Berisha nënshkruajnë sot marrëveshjen për zgjedhjet vendore

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë, do të nënshkruajnë sot marrëveshjen për hyrë në zgjedhjet vendore sëbashku.

Marrëveshje do të firtmoset sot në orën 12 nga krerët e dy partive, Sali Berisha dhe Ilir Meta.Ndërkohë në media po lakohet emri i emri i deputetit të PD-së, Belin Këlliçi si kandidat i përbashkët i dy partivë për Bashkinë e Tiranës.

Këlliçi pritet të dorëzojë kandidaturën pasdite e sotme.Pas kësaj, ai do t’i nënshtrohet procesit të primareve.

Procesi i primareve për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin do të përmbyllet brenda muajit nëntor, në mënyrë që të evidentojnë kandidatët më shpejt.

Ndërsa për bashkitë e tjera, primaret do të mbahen në 4 dhjetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *