Categories
Uncategorized

Ç’po ndodh? Superjahti i njeriut më të pasur në Indi mbërrin në portin e Durrësit

Ka mbërritur në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm jahti i njeriut më të pasur në Indi. Bëhet fjalë për mjetin lundrues të quajtur “Alaiya” me pronar Laksmhi Mittal.

Jahti rreth 111.5 metra i gjatë është i ndërtuar në vitin 1965, i cili ka 5 suita dhe hapësira të bollshme, tejet moderne për të bërë pushime komode.

Ndërsa pronari është drejtor ekzekutiv i “ArcelorMittal”, kompania më e madhe në botë e prodhimit të çelikut.

FOTO:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *