Categories
Uncategorized

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti kanë goditur vendin fqinj mbrëmjen e së premtes rreth orës 22:49 me orën greke.

Siç bëjnë me dije mediet vendase një tërmet me magnitudë 3.5 Rihter ka goditur Greqinë qendrore.

Epiqendra e tërmetit ka qenë Korinthi, 1 kilometër në juglindje të Kechries.

Lëkundjet janë ndjerë deri në Athinë.

Thellësia e tërmetiti ishte 11.9 kilometra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *