Categories
Uncategorized

Marin Orhanasi: Luizin e kam çun lagjeje, e njoh, është rrugaç i bukur

Luiz Ejlli është kthyer pa diskutim në një fenomen, teksa fama e tij i ka kaluar edhe kufijtë shqiptarë. Ai është kthyer në një nga banorët më të pëlqyer e më të komentuar, teksa këngëtari është kthyer në personazh edhe në emisionet e humorit.

Marin Orhanasi, aktori i Portokallisë i cili e imiton Luizin çdo të diel në programin e humorit ka treguar së fundmi sekrete nga ‘të imituarit’ e këngëtarit. Në një intervistë për emisionin ‘Shqipëria Live’, Marini ka treguar se Luizin e njeh sepse e ka çun lagjieje, ndërsa tha se këngëtari është një personazh shumë simpatik.

Gazetari: Ka qenë e bukur ta imitosh por a ka qenë e vështirë ta bësh?

Marin Orhanasi: Përgjithësisht… Unë Luizin e kam çun lagjie banojmë shumë afër e njoh nga larg. Por ideja është personalitet shumë simpatik në tërësi jo vetëm në “Big Brother” por edhe në përgjithësi me qëndrimin e tij, siç e quaj unë një rrugaç i bukur, që di nga gjithçka dhe të kthen përgjigje nga gjithçka.

Nga një anë duhet falënderuar sepse i ka treguar syrit të publikut që ka dhe djem të tillë që i ka në bërë të gjitha në jetë në kuptimin më të mirë të fjalës pra ka qënë çdo kund dhe do jetë çdo kund”- tha Marin Orhanasi.

Categories
Uncategorized

Shokon Bledi Mane: Unë e kam dashur Kiara Tito, i kam bërë dhe një këngë që s’u këndua kurrë

Bledi Mane që prej daljes nga “Big Brother VIP” nuk i ka kursyer sulmet ndaj moderatoreas Kiara Tito.

Megjithatë, i ftuar ditën e sotme në “Më Lër të Flas”, ai deklaro ise para se të hynte në BBVIP, ai e ka adhuruar dhe dashur. Madje, ai zbuloi se në dhomën e rrëfimit i ka shkruar dhe një këngë, të cilën kishte planifikuar ta këndonte bashkë me Nitën dhe Maestron.

Unë para se të hyja e adhuroja Kiarën. Kur hyra, doja ta ndihmoja, t’i jepja një dorë. I kam bërë një këngë Kiarës, do e këndoja unë, Nita Meastro por ajo kunëgë nuk u këndua kurë. Unë e kam dashur atë vajzë. Do e këndoj në këtë studio. Kur të dalë Nita do e këndojmë.”- tha Bledi.

Categories
Uncategorized

Ka qenë në një lidhje me Luiz Ejllin? Këngëtarja shumë e njohur shqiptare rrëfen të vërtetën e FOTOVE VIRALE

Një nga këngëtaret më të mira të skenës shqiptare, Mariza Ikonomi, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, përballë moderators Ester Bylyku, ku i dha përjigje shumë pyetjeve që kanë qarkulluar në rrjetet sociale.

Disa javë më parë u bënë virale fotot e saj me fenomenin e momentit Luiz Ejlli. Dyshja e këngëtarëve u përfol për një lidhje. Por sa e vërtetë është kjo?

Mariza shuan kuriozitetin e publikut, ekskluzivisht për ‘Glamour Zone’.

Ester Bylyku: Janë bërë virale disa foto te tuat me Luiz Ejllin, madje jeni përfolur në media për më tepër se miqësi. Është e vërtetë që keni qenë dikur në një lidhje?

Mariza Ikonomi: Tani që po më thua ti po shoh se cfarë ka ndodhur, sepse sinqerisht nuk ia kisha idenë për këto thashetheme që janë përhapur. Fotot tona janë shkrepur në prapaskenën e Festivalit. Nëse s’gabohem ka qenë hera e parë dhe e fundit që ne kemi bërë foto.

Ester Bylyku: A ka patur lidhje mes jush?

Mariza Ikonomi: Jo, asnjëherë. Luizi është një djalë shume i mire, karizmatik dhe një koleg që e vlerësoj shumë

Categories
Uncategorized

“Jam daja”, Gjergj Luca kërkon të vjedhë nga fama e Luizit

Duke ditur popullaritetin e tij, si një fenomen i vitit 2023 në Shqipëri, me imazhin e Luizit jashtë po bëhet “luftë”. Dikush kërkon rrjetet sociale e shumë të tjerën e shfrytëzojnë për interesat e tyre, sidomos në kuadër të biznesit.

Së fundmi ka qenë biznesmeni Gjergj Luca që ka dalë në rrjetet sociale duke u prezantuar si daja i Luizit dhe duke premtuar një dasmë gjigante për të dhe Kiara Titon.

Por “daja” ka harruar një detaj të rëndësishë, të njoftojë nusen më parë se të publikojë videon në internet. Ai e fton Kiarën gjatë “fjalimit” të bëhet nuse një ditë pas daljes së Luizit nga Big Brother VIP dhe në këtë mënyrë pretendon të përfitojë për biznesin e tij.

Categories
Uncategorized

“Vajzat të mbajnë në pëllëmbë të dorës”, Luizi: Do të bëjmë 3 fëmijë me Kiarën

Biznesmeni Gjergj Luca zotohet për dasmë madhështore të Luizit me Kiarën në 7 maj: Surprizë për nipin tim kur të dalë nga BBV

Ai tha se idealja për të janë tre vazja, pasi sipas tij vajzat i mbajnë prindërit në pëllëmbë të dorës.

Luizi: Sa të dal do gjej një punë. Kiara 27 unë 37. Do i bëjmë fëmijët me diferencë 2 vite. Tre fëmijë është idelja. Do i doja të treja vazja, sepse vajzat të mbajnë në pëllëmbë të dorës.

Categories
Uncategorized

Biznesmeni Gjergj Luca zotohet për dasmë madhështore të Luizit me Kiarën në 7 maj: Surprizë për nipin tim kur të dalë nga BBV

Mospërfshirja e personazheve të njohur, në historitë e krijuara brenda “Big Brother VIP”, ka qenë thuajse e pamundur, politikanë, gazetarë, biznesmenë dhe analistë, nuk kanë ‘shpëtuar’ dot pa dhënë përgjigjie mbi personazhin më të famshëm të momentit ‘Luizin’.

Së fundmi, ka qenë biznesmeni, Gjergj Luca i cili përmes një mesazhi, publikisht i ka premtuar Kiarës dhe Luizit se sapo këngëtari shkodran të dalë nga shtëpia më e famshme, më 7 maj, do t’u organizojë të dyve një dasmë madhështore.

Luca tha se si daja e Luizit, do të jetë organizatori i kësaj dasme duke e siguruar moderatoren se do të jetë dasma më madhështore dhe më e bukur që është bërë ndonjëherë në Shqipëri.

“Përshëndetje Kiara. Përshëndetja nga këtu, Pallati i Brigadave. Për Zotin dëgjo, se je edhe nga gjysma e zemrës time, nga Përmeti. Ai zotëria jot dhe nipi im Luizi kur të dalë më datën 6 se nuk na dëgjon tani, ne, unë edhe ti do i bëjmë një suprizë. Dasmën tuaj do ta bëjmë këtu në këtë vend dhe do të bëjmë dasmën më të bukur që ka ndodhur ndonjëherë në Shqipëri në Fish City, në qytetin e Dashurisë, në qytetin e shpresës, ëndrrave”, thotë Gjergj Luca në mesazh.

Kiara dhe Luizi, pritet të kurorëzojnë lidhjen e tyre pasi këngëtari të dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP2”, ku patën edhe një dasmë të ‘improvizuar’.

Luca ka premtuar datën 7 maj për organizimin e dasmës, që është pikërisht një ditë pas finales së “Big Brother VIP”.

Categories
Uncategorized

“Oj nanë pse nuk më bëre banane”, Luizi nuk ndal ngacmimet ndaj Jorit, ja çfarë ndodhi mes tyre

Mes Luizit dhe Jorit në shtëpinë e ‘BBV’, ka pasur batuta, ku këngëtari ka ngacmuar modelen, duke i vënë në pah linjat e saj trupore dhe provokimet që ajo bën me veshjet.

Këtë të premte, teksa modelja ka qenë duke ngrënë një banane në verandë, këngëtari i është afruar duke e ngacmuar.

Ai madje është shprehur, duke thënë pse nuk ishte ai vetë një banane.

“Oj nanë pse nuk më bëre banane”,- u dëgjua të thoshte Luizi, i cili më pas u largua nga veranda, teksa banorët e tjerë dhe vetë modelja nisën të qeshnin.

Categories
Uncategorized

Olta bën deklaratën e papritur brenda “BBVA”: Ja si Luizi po keqpërdor vajzat brenda shtëpisë

Olta mendon se Luizi i përdor vajzat. Teksa bisedonte me Qetsorin, Olta u shpreh se nuk e beson aspak faktin që Luizi është emocional, por e përdor këtë për lojë. Ajo tregoi se i ka thënë Jorit se Luizi po e përdor, por Jori nuk e ka besuar.

Olta: I besojnë të varfrat i besojnë atij. Si mund t’i besosh atij? Si besojnë që ai bëhet emocional? Vetëm një njeri naiv e beson atë. Plasa duke i thënë ai është duke ju përdorur. I thashë dhe Jorit sot zemra ai po të përdor. Jo tha. Mblidh mendjen i thashë. Do ai një gocë të bukur që të merret. Nuk e di sa do ta çmoj publiku këtë lojë që bën ai, këtë përdorim hapurazi që i bën njerëzve. Ai i keqpërdor njerëzit.

Categories
Uncategorized

Transporti falas/ Veliaj ironi me Këlliҫin: Ka aventurierë që flasin për avionë dhe trena falas, Tirana nuk i voton personat “non grata”

Në një intervistë televizive, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se transporti falas është një ide e parealizueshme.

“Nuk mund të premtosh njëkohësisht edhe të ulësh taksat, por edhe të rrisësh shpenzimet. Është si të thuash, do ulim prodhimin e qumështit, por do shtohet shumë prodhimi i djathit. Një gjë e tillë nuk funksionon. Le të bëjmë një fushatë që pavarësisht rezultatit, të mos humbasin fytyrën. Kam përshtypjen se disa njerëz kanë vendosur të humbasin edhe rezultatin, edhe fytyrën. Unë jam këtu duke ditur që rezultatet që kemi pasur deri tani, por edhe sondazhet, na nxjerrin fitues në datën 14 maj. Në 15 Maj kush gënjeu dhe humbi, do harrohet. Ata që fitojnë duhet të mbajnë premtimet”, tha ai.

Më tej, Veliaj sqaroi se nuk është momenti për aventura, por për vazhdimin e projekteve dhe ideve që mund të realizohen.

“Qytetet që e kanë bërë transportin falas, janë qytete që tashmë e kanë pasur të subvencionuar këtë shërbim në mbi 90% të tij, siç ka qenë rasti i Luksembugurt. Qytetet e tjera, si Talini, që e kanë bërë këtë eksperiment, kanë dështuar me sukses. Nuk mund të thuash se nuk do paguajmë pastrimin e qytetit, por do bëjmë transportin falas. Në Talin, kryetari i Bashkisë jo vetëm që humbi zgjedhjet, por dështoi dhe e falimentoi qytetin me aventura të tilla. Aventura të tilla Tirana i provoi njëherë në 2011-ën, ishte aventura e tramit imagjinar. Për çdo aventurier tjetër që thotë se do i bëjmë edhe avionët falas, edhe trenat falas, na kujton tramin.

E kuptoj se kur gënjehemi një herë është faji i atij që na gënjeu – i Partisë Demokratike dhe delfinit të Saliut, i cili në atë kohë ishte Lulzim Basha – por, nëse vjen një delfin tjetër i Saliut me një gënjeshtër të radhës për të harruar se është person non grata dhe që Tirana kurrë nuk mund të qeveriset nga një forcë që është shpallur non grata nga SHBA dhe Britania e Madhe, atëherë është faji ynë nëse gënjehemi nga ata që e dinë që nuk do i fitojnë zgjedhjet, por janë në garë të kapin ç’a të kapin dhe thonë një gënjeshtër të radhës. Unë nuk e bëj dot këtë dhe jam përgatitur që të hënën e datës 15 Maj të zgjohem dhe të qeveris Tiranën. Kjo do të thotë se nuk ia lejoj dot vetes që, për tre ose katër vota, të them marrëzi të tilla, që nuk ndodhin dhe nuk kanë logjikë ekonomike, por nuk do të votohen as nga qytetarët, sidomos pasi kanë provuar shijen e tramit, që nuk u materializua askund. Ndaj, dua të vazhdojmë me projekte që mund të realizohen”, sqaroi Veliaj.

Categories
Uncategorized

“Një numër oficeri është bërë publik”? Çfarë kapën kamerat e policisë gjatë sulmit ndaj Top Channel? Anila Hoxha: Ka një pistë paraprake…

Gazetarja investigative Anlia Hoxha ka zbuluar detaje të reja në lidhje me hetimet për sulmin e kryer disa ditë më parë ndaj Top Channel.

E ftuar në emisionin “Zona Zero” me gazetarin Thimi Samarxhi, Hoxha deklaroi se kamerat e sigurisë nuk kanë punuar pasi kanë pasur defekt dhe nuk kanë mundur të kapin asnjë pamje. Hoxha shtoi se për këtë arsye, grupi hetimor ka nisur grumbullimin e pamjeve nga kamerat e bizneseve që ndodheshin pranë zonës.

“Po gjurmohen kamera sigurie të bizeneseve, të cilat kanë treguar dinamikën e makinës, që u bë publike dhe përmes një njoftimi nga policia. Por duhet theksuar se kamerat e sigurisë së policisë nuk kanë punuar. Jo vetëm atë ditë por edhe më parë se të ndodhte kjo ngjarje pasi kanë pasur një defekt.

Ka pasur një pistë paraprake se përse autorët zgjodhën ti vënë flakën makinës në rrugë kryesore. Kjo është e pazakontë, sepse ata e dinë mirë ku ti ndjegin, zgjedhin fshatra larg Tiranës që të humbasin gjurmët. Prokuroria dyshonte se mund të kenë pasur një avari dhe problem. Është kërkuar ndihma e shumë serviseve në Shqipëri. Dyshime solli dhe se dy nga disqet e makinës ishin të reja, dyshohet se mund të jenë vendosur para përdorimit të makinës për sulmin. Por është dhe një kartë tjetër që policia po e përdor, bëhet fjalë për publikimin e një numri që i përket një oficeri që merrët me vrasjet në policinë e Tiranës. Ky numër është bërë publik në mënyrë që qytetarët të japin informacione me një shpërblim prej 100 mijë eurosh.”- tha Hoxha.