Categories
Uncategorized

Plas sherri në studio/ “A po iu imiton ju krimi i organizuar?” Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Kryeministri Edi Rama gjatë një lidhje live për “Top Story” pati përplasje me gazetaren Klodiana Lala për sulmet e tij ndaj medias.

Pjesë nga debati:

Klodiana Lala: A po iu imiton ju krimi i organizuar?

Rama: Më vjen shumë keq se nuk u shpreha dot se iu vazhduar që të mbani një fjalim, nuk kam ndërmend të bëj asnjë polemikë me ju dhe askënd tjetër se jam shumë i neveritur nga kjo jetë politike dhe mediatike.

Klodiana Lala: Që në momentin që përdorni këtë gjuhë, jetën politike le ta mbajë politika. A ndjehet kryeministri përgjegjës për këtë?

Rama: Nuk keni si të merrni përgjigje kur më ndërprisni. Ia doli tjetër që do pyetje, unë nuk po i përgjigjem dot pyetjes së parë.

Klodiana Lala: A ndjeheni fajtor për këtë gjuhë ndaj medias?

Rama: Ka një gjë që nuk e negociojë dot që është edukata. Unë kam të drejtën time që t’ju them se ju dezinformuat. Më lër ta shpjegoj. Nëse nuk mund ta shpjegoj ta mbyllë ekranin moderatorja. Sa herë dal në ekran duhet të luftoj për fjalën. Ju po më dëgjoni por më garantoni që të flas deri në fund. Kush ka përdorur tritol ndaj medias?

Klodiana Lala: Ju. Nuk jeni i vetmi ka pasur raste të rënda edhe më herët, por për sa kohë që jeni këtu duhet të na jepni shpjegime. Po i bini rreth e rrotull dhe nuk po i shkoni tek thelbi.

Rama: Ti ke folur 4 herë dhe më ndërpret sa herë flas, kjo është jeta e neveritshme për të cilën flas. Nuk e kam përmendur më që nga 2017 fjalën “kazan”, kam çuar në riedukim gazetarët e paedukatë. Nuk vë gjoba ndaj mediave. Meqë zonja Lala përmend tritol, media është një gjë dhe bizneset janë një gjë tjetër. Meqë flasim për Top Channel tani, po them që pronarët e mediave që kanë biznese të tjera duhet të zbatojnë ligjin dhe nuk ka diskutim se do të gjobiten. Sa i përket Topit që nuk ka biznese mbrapa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *