Categories
Uncategorized

E BUJSHME! Sulmi me armë zjarri ndaj Top Channel, reagon kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas sulmit me armë ndaj godinës së Top Channel, si pasojë e të cilit mbeti i vrarë roja i objektit.

“Agresioni kriminal ndaj TCH me pasojë edhe një humbje jete të personelit të sigurisë, kërkon përgjigje të qartë nga agjencitë ligjzbatuese! Ngushëllime familjes së të ndjerit dhe krejt bashkësisë së TCH, e cila meriton solidaritetin e të gjithëve në këtë moment kaq shqetësues“, lexohet në postimin e kreut të qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *