Categories
Uncategorized

Amos tregon emrin e banores që duhet të lërë menjëherë shtëpinë: Është shumë e shtirur

Amos Mujo Zaharia ishte i ftuar në “E diell” në Top Channel ditën e sotme ku vijoi të jepte mendimet e tij për disa prej banorëve në BBVip.

Një nga pyetjet drejtuar atij ishte: “Na thuaj një nga personat e BBVip që të ka zhgënjyer më shumë pas daljes nga shtëpia”?

Amos: Luizi, sepse nuk e kam vlerësuar lojën e tij dhe vazhdoj të mos e bëj.

Emri i banorit që ke ndryshuar totalisht mendim për të?

Amos: Dea, sepse në fillim kisha antagonizëm me të, por pastaj u ndryshua gjithçka.

Emri i banorit më të shtirur e që duhet të dalë menjëherë nga shtëpia?

Amos: Kiara.

Categories
Uncategorized

Mira Konçi feston sot ditëlindjen, sa vjeç bën dhe me kë “u arratis” këngëtarja në udhëtimin luksoz

Këngëtarja e njohur Mira Konçi, sot feston ditëlindjen. Ajo mbush 50-vjeç dhe çfarë do ta bëjë të paharrueshme këtë përvjetor për artisten është udhëtimi në Abu Dhabi.

Mira Konçi ka shkuar në këtë udhëtim lukzos me të bijën, Erën dhe një person të tretë që nuke kanë bërë të ditur në rrjetet sociale.

Kjo kuptohet nga biletat që Era Saraçi ka publikuar në InstaStory të cilat janë 3. Gjithashtu ajo ka uruar të ëmën të cilën e quan. “Mretëreshën e ditëlindjes.”

“Të adhuroj”, shkruan Era Saraçi, krah fotos së Mirës e cila duket si shoqja e saj, shkruan Albeu.

Categories
Uncategorized

Video që po thyen rrjetin Kiara dhe Kristi gjatë provave paskan shkëmbyer një puthje në buzë

Situata mes çiftit Kiara-Luiz, e nisur këtë të hënë, po fillon gjithnjë e më shumë t’i ngjajë një seriali dramatik. Kemi parë shumë diskutime mes çiftit, por ende asnjë konkluzion dhe marrëdhënia e tyre mbetet ende pezull: As nuk janë bashkë, por as nuk janë të ndarë.

Ka qenë Luizi ai i cili nisi gjithçka me një veprim të gabuar ndaj Kiarë, e më pas reagimi i saj, që vijon ende sot të jetë i ftohtë.Klikoni Rekl,amen me poshte dhe shikoni Pamjet dramatike nese nuk ju shfaqen na vjen shum keq por video eshte fshire

Sërish çifti ka diskutuar ditën e sotme, duke mos dalë në asnjë konkluzion. Nga njëra anë është Luizi, që kërkon që kjo dramë të marrë fund, pas kërkesës së faljes, dhe nga ana tjetër është Kiara, e cila kërkon më shumë kohë për të reflektuar.

Ndërkohë që “reflekton mbi marrëdhënien e tyre”, Kiara ka shprehur se nuk dëshiron ta shikojë Luizin të shtrirë (gjë për të cilën i kërkoi “llogari” sot), por dëshiron ta shohë duke bërë diçka.

Reagimet e Kiarës, Luizi sot i ka quajtur “material për kamera” dhe “skena”, të cilat ai nuk dëshiron ti bëjë, duke shtuar se gjërat e tij me Kiarën duhet t’i diskutojë jashtë, pa i dhënë llogari 13 milionë njerëzve që i ndjekin.Klikoni Rekl,amen me poshte dhe shikoni Pamjet dramatike nese nuk ju shfaqen na vjen shum keq por video eshte fshire

Çifti sot pati një moment tensioni në oborr, ku Luizi u ul pranë Kiarës, ndërsa kjo e fundi ndërroi vend.

Luizi: Po iki moj se u ula të rregulloj këpucët.

Kiara: Dua të iki thotë, ik! Çdo gjë e merr me ters, nuk dua ta kem diellin përballë. Ça bën kot tani?

Luizi: Tani u kujtove që erdha unë?

Diskutimi vijoi në dhomën e gjumit si më poshtë:

Kiara: Jam shumë e ngarkuar, ta them sinqerisht, nuk di nga t’ja mbaj. Për momentin jam si në lëmsh me veten, edhe prej të gjithë situatave që kemi kaluar bashkë, që ti ke bërë, mbase kam bërë gabim që i kam kaluar lehtë.Klikoni Rekl,amen me poshte dhe shikoni Pamjet dramatike nese nuk ju shfaqen na vjen shum keq por video eshte fshire

Luizi: Je penduar?

Kiara: Nuk të shoh dot të shtrirë, nuk jam penduar. Po reflektoj mbi këtë marrëdhënie, por nuk mundem duke të parë ty shtrirë.

Luizi: Të erdha, tu afrova, të kërkova.

Kiara: Nuk mjafton vetëm me një të ardhur, teka kalamanjsh.

Luizi: Kudo që të afrohem, ikën. Të kërkova falje, po të them ta harrosh dreqi e mori, bëje për ne, e vazhdojmë jashtë, e debatojmë, por jo këtu. Po bëjmë skenë përsëri, do japim prapë llogari, do na zhysin edhe më shumë. Ti akoma thua dua kohë. Këto kamera që janë kthyer, aty do japësh llogari, te njerëzit që të shohin. Të bën të ndjehesh më mirë të përgjigjesh para 13 milionë personave?Klikoni Rekl,amen me poshte dhe shikoni Pamjet dramatike nese nuk ju shfaqen na vjen shum keq por video eshte fshire

Kiara: Nuk e mendoj çfarë do më pyesin të tjerët, po mendoj çfarë dua vetë dhe si e dua unë.

Luizi: Nuk do përgjigjesh me “nuk ju llogaris, nuk ju jap llogari.”

Kiara: Po marr kohën time çfarë ka këtu? Nuk po përfundon një marrëdhënie. Po marr kohë siç ndodh në jetën reale.

Luizi: Merr kohën tënde? Këtu nuk jemi jashtë. Se jam real nuk çohem dot të bëj loln dhe ngacmuesin. Nuk mundem të bëj skena as asgjë. Ti ke ngarkesa për ku di unë çfarë, unë kam një ngarkesë që 68 ditë. Mendoj më shumë unë se “Vëllai i Madh”

Categories
Uncategorized

Tërmet pas tërmeti? Ja çfarë parashikon kësaj here studiuesi holandez që paralajmëroi me saktësi të frikshme tërmetin e Turqisë

Shkencëtari i diskutueshëm holandez Frank Hoogerbeets lëshoi një paralajmërim të ri të hënën, më 27 shkurt, për një tërmet të mundshëm të madh. Gjithçka mund të ndodhë midis 3-4 dhe/ose 6-7 marsit.

“Java e parë e marsit është shumë kritike. Në datën 2 shohim konvergjencën e gjeometrisë kritike planetare. Kjo do të jetë shumë e rëndësishme. Më 2 të muajit do të ketë një lidhje planetare duke përfshirë Tokën në 9 orë. Do të jetë Toka, Mërkuri dhe Saturni. Kjo do të jetë kritike.

Si rezultat, mund të ketë një ngjarje të madhe sizmike, ndoshta rreth datës 3 ose 4 të muajit. Mund të jetë edhe si hëna e plotë ose data 6 deri në 7 të muajit. Nuk e teproj. Nuk po përpiqem të krijoj frikë. Ky është një paralajmërim. Sepse gjeometria kritike planetare dihet se shkakton ngjarje sizmike. Këtë nuk duhet ta nënvlerësojmë.

Mund të ketë më shumë se një ngjarje sizmike shumë mbi 6 në këtë javë të parë të marsit. Nuk ka asnjë mënyrë për të ditur. Përsëri, mund të ketë një ngjarje sizmike shumë mbi 7, shumë mbi 8″.

Disa ekspertë pohojnë se datat e tërmeteve nuk mund të parashikohen

“Një konvergjencë e gjeometrisë kritike planetare rreth 2 dhe 5 marsit mund të çojë në një aktivitet sizmik të lartë deri në shumë të lartë, ndoshta edhe një tërmet të madh rreth 3-4 dhe/ose 6-7 marsit,” paralajmëroi Frank Hoogerbeets, i cili tregon një tërmet me magnitudë 7 ose 8 në shkallën Rihter.

Disa ekspertë të fushës dhe studime të tjera kanë konfirmuar më parë se data e tërmeteve nuk mund të parashikohet, megjithëse ato mund të lokalizohen në bazë të historisë së zonave dhe vendndodhjes së tyre në pllakat e aktivitetit sizmik anembanë globit.

Shumë shkencëtarë kanë kritikuar gjithashtu teoritë e Hoogerbeets, duke mohuar se lëvizja dhe pozicioni i planetëve kanë ndonjë lidhje me aktivitetin sizmik.

Parashikoi tërmetin në Turqi tre ditë para se të ndodhte

Studiuesi parashikoi me saktësi tërmetin në Turqi dhe Siri që ndodhi në fillim të shkurtit, tre ditë para se të ndodhte.

Studiuesi i Solar System Geometry Survey (SSGEOS) me bazë në Holandë, Frank Hoogerbeets, shkroi në Tëitter: “Herët a vonë do të ketë një tërmet ~ 7.5 #M në këtë rajon (Turqia jug-qendrore, Jordani, Siri, Liban)”.

Tweet-i i Hoogerbeets u publikua saktësisht tre ditë përpara se fatkeqësia natyrore të godiste Turqinë dhe Sirinë, duke vrarë dhjetëra mijëra njerëz dhe duke shkatërruar dhjetëra mijëra ndërtesa.

Studiuesi parashikoi gjithashtu se tërmeti do të ndodhë me magnitudë 7.5 ballë në rajon. Pas tërmetit, studiuesi paralajmëroi se në rajon do të ketë pasgoditje të forta, të cilat ndodhën pak orë pas tërmetit.

Categories
Uncategorized

Olta del në nominim “kokë më kokë” me Luizin? Ja si përfundoi loja me litar në BBV

Loja me litar e zhvilluar 24 orët e fundit në BBV do të vendosë mbi fatin e nominimeve. Sfida m në krye Ermionë dhe Evë ka përfunduar.

Sipas rregullave të theksuara në zarfin që dërgoi “Vëllai i Madh” në shtëpi, banorët që heqin dorë nga loja, duke hequr rripin, shkojnë automatikisht në nominim. Që prej ditës së djeshme, Luizi ishte i pari që hoqi rripin duke çuar veten në nominim, ndërsa ditën e sotme edhe Olta bëri të nëjtin veprim.

E nxitur nga Luizi me fjalët, “je burrneshë, e di sa pikë fiton? Mbyllua gojën të gjithëve, hiqe rripin”, Olta me këtë veprim nxori veten automatikisht në nominim përbalë Luizit, ende pa mbaruar loja dhe pa ditur nëse një tjetër do tu bashkohej.

Asnjë banor nuk iu bashkua Luizit dhe Oltës dhe loja përfundoi, me një zarf që mbërriti në shtëpi për të komunikuar këtë gjë. Duke pasur parasysh rregullat që u lexuan në zarfin e parë, Luizi dhe Olta mund të dalin kokë më kokë në nominim, nëse gjatë Prime-it të së shtunës nuk do të ketë një komunimim tjetër.

Grupi që u shpall fitues i lojës, është grupi i Evës, i përbërë nga Armaldo, Kristi, Keisi Tani dhe Nita, të cilët do të kenë imunitet në lojë.

Nga ana tjetër, grupi i Ermionës do të ketë gjithashtu një avantazh në lojë, i cili nuk është bërë i ditur. Avantazhi do të jetë për Ermionën, Kiarën, Dean ose Beatin.

Categories
Uncategorized

Anxhela Peristeri: Jeni kujtuar shumë vonë për Luizin!

Anxhela Peristeri ka mbështetur këngëtarin Luiz Ejllin, për lojën e tij brenda shtëpisë së Big bBrother Vip. Këngëtarja thotë se është e hapur për ndonjë bashkëpunim me Luizin. Por ajo ka edhe një kritikë, jo për Luizin, por se njerëzit e tjerë, posaçërisht artistët. Ajo thotë se tani që këngëtari është në BBV u kujtuan ta mbështesin këngëtarin.

“Dueti me Luizin është bërë ëndërr e shumë artistëve shqiptarë. Unë jam e hapur për bashkëpunim me Luizin. Luizi ka qenë këngëtar shumë i mirë. Ajo që më vjen shumë inat është pse e vlerësojmë Luizin tani që është në Big Brother. Dhe nuk e kanë vlerësuar atëherë kur ka qenë për t’u vlerësuar se ka qenë artis i arrirë dhe shumë i mirë. Kur e shohin që dikush merr një famë shumë të madhe dalin e mbështesin në masë. Më parë ata njerëz as nuk ishin kujtuar për të e nuk e kishin ndërmend të bënin duet me të. Janë kujtuar shumë vonë.”, tha këngëtarja.

Categories
Uncategorized

Reagon Sabiani pë lidhjen Kejsi-Kristi: Unë zorraxhinj s’dua në shtëpi

Me hyrjen e Kejsit ne big brother ajo solli nje situate tjeter ne shtepi. Ajo tashme eshte afruar me Kristin , ku ata puthen faqen perqafohen , pra si te dashur tamam por mungon ajo puthja e vecante.

Por mos harrojme qe kristi ka te dashur ku madje ajo dje kishte reaguar per kete gje qe ai ka bere.

Por sot ka reaguar dhe Sabiani babai i Kejsit duke ironizuar:

“Se mos e le cupen beqare!

Jo e ka vet ne dore , babi se kushtezon per asgje por vetem zorraxhinj nuk dua ne shtepi” tha ai.

Categories
Uncategorized

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti kanë goditur vendin fqinj mbrëmjen e së premtes rreth orës 22:49 me orën greke.

Siç bëjnë me dije mediet vendase një tërmet me magnitudë 3.5 Rihter ka goditur Greqinë qendrore.

Epiqendra e tërmetit ka qenë Korinthi, 1 kilometër në juglindje të Kechries.

Lëkundjet janë ndjerë deri në Athinë.

Thellësia e tërmetiti ishte 11.9 kilometra.

Categories
Uncategorized

Në cilin grup pozicionohet banorja e re Eva Alikaj? As 24 orë në shtëpi, i drejtohet Luizit: Ti s’ke shans

Aktorja Eva Alikaj është banorja më e re e shtëpisë së Big Brother Vip. Që prej ditës së parë ajo është ambientuar me shtëpinë, gjithashtu edhe me banorët.

Gjatë një bisede me Luizin, Eva i tregoi këngëtarit se plani i saj brenda shtëpisë është që të mos zihet me askënd.

Ashtu si pritej, Luizi i tregoi aktores që ai do të përpiqej që të bënte të kundërtën e asaj që ajo tha, duke e bërë që të konfliktohet me banorët.

Eva: Unë kam ndërmend mos zihem por nuk e di a do e arrij

Luizi: Çke moj se unë do bëj çmos që ti të zihesh

Eva: Them kur të plasi sherri do të shmangem , ti smë bën dot, por ti provoje , ti ke simpati për mua e ndjej

Luizi: Nuk thashë që do të zihesh me mua, por me dikë tjetër. Ti do zihesh me Jonën

Eva: Me jonën jo, mos zihem me Oltën

Categories
Uncategorized

Vendosi lirim me kusht për Lulzim Berishën, Kolegji i Posaçëm i Apelimit merr vendimin për gjyqtaren e Apelit (EMRI)

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga detyra gjyqtaren e Apelit Durrës, Anita Mici, duke e konsideruar të pabazuar në fakte dhe në ligj vendimmarrjen e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Vendimi në Kolegj u mor nga trupi gjykues i kryesuar nga Sokol Çomo, me relatore Natasha Mulaj dhe anëtare Albana Shtylla, rezarta Schuetz dhe Ina Rama.

Sipas Kolegjit, nga analiza financiare e kryer për apartamentin ka rezultuar balancë negative për pagesën 5000 euro të kryer në vitin 2006, me burim nga kursimet familjare.

KPA e ka gjetur Micin të papërshtatshme edhe për profesionalizmin. Çomo konstatoi gjetjet në disa çështje, ku është vërejtur mungesë në arsyetimin ligjor të vendimmarrjeve të subjektit si dhe konkluzionin e Gjykatës së Lartë se trupi gjykues i Apelit Durrës, ku bënte pjesë edhe Mici, kishte vendosur lirimin me kusht të Lulzim Berishës në zbatim të gabuar të legjislacionit.

Njoftim vendimi:

Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Sokol Çomo kryesues, Natasha Mulaj relatore, Albana Shtylla, Ina Rama, Rezarta Schuetz anëtarë, shpalli vendimin për çështjen (JR) nr. 7/2021, datë 28.01.2021, që i përket ankimit të Komisionerit Publik kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nr. 287, datë 04.08.2020, që lidhet me subjektin e rivlerësimit Anita Mici.

Në përfundim të gjykimit, trupi gjykues, bazuar në nenin 66, pika 1, shkronja “b” e ligjit nr.84/2016, “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, në mënyrë unanime, vendosi:

U shpall sot, në Tiranë, më datë 23.02.2023.